Včasih.. uf… v bistvu pogosto je težko ločiti kaj je na internetu res in kaj se je začelo kot neka zakotna novica na nekem blogu, kot mnenje pisca, se razširilo, 100 krat ponovilo in postalo kao splošno znana resnica. In ljudje naenkrat obešajo prazen CD na vzvratno ogledalo v avtomobilu. Huh? 😀 Če ima kdo slučajno tako mnenje tudi o prodaji in kupovanju s povezavami, potem priporočamo branje tele objave na Google Webmasters Blogu, ki se sprehodi skozi zgodovino Googlovega stališča do “paid linkov”. Kratek povzetek? “Fuj to!” 🙂
Tags: Google, prodaja linkov
Saj ne more vedeti ali je kupljen ali ne…
Jah, ima nekaj bolj ali manj uspešnih pristopov. T-L-A linke se je dalo enostavno prepoznat, Pay-Per-Post tudi, pa razna označevanj teh linkov, report paid links obrazec… itd.
Med tem ko nekateri na veliko bluzijo/te o SEO in iz tega delajo celo znanost pa k sreči googlu ostaja jasno njegovo poslanstvo: ponuditi običajnemu porabniku interneta čimbolj relevantne informacije.
Kakšen rezultat iskanja želiš, ko po spletu iščeš informacije o npr. japonski shinto religiji? Gotovo vas strani, ki ti ponudijo samo linke na druge strani, reklame in iskalno okence spravijo v bes. Tudi strani z reklamami o letalskih kartah in hotelih na japonskem so odveč. Kar hoče iskalec je stran, ki neposredno vsebuje relevantne informacije na to temo (pri tem je lahko wikipedija zgled).
Do teh strani prihaja z google algoritmi ampak vse kar je zgrajeno na logiki se da prelisičiti.
In tako se je razvila cela SEO industrija proti kateri se google bori za to, da bi relevantne strani ostale na prvem mestu in jih nebi spodrinili razni SEO-managed falsifikati ki iskalca spravijo v bes iskalnik pa v nemilost …
Tukaj so oglaševalci tisti, ki se morajo ozavestiti in postati pozorni, na kakšnih straneh so njihove reklame. To je skoraj bolj pomembno, kot pa kolikokrat je lastnik strani kliknil na reklamo …
Sistem in prelisičiti sistem. Kot kavbojci in indijanci 🙂 to bo ostalo v vsakem primeru. Googlov AdSense je v “zanimiv” ker oglaševalec ne ve kje pravzaprav oglašuje. Obstajajo tudi oglaševalski sistemi, kjer oglaševalec točno ve kje se pojavlja njegov oglas, pa ne zaživijo v takem obsegu kot AdSense. Delno po moje tudi zato, ker se lahko tudi klik iz crap strani konvertira v prodajo, prav tako dobro kot iz neke strani s kvalitetno vsebino.
Sicer SEO ni samo kupovanje povezav, na eni strani je tudi pomoč Googlu pri indeksiranju in razvrščevanju strani ampak načeloma se strinjam.
Še vedno so backlinki (kupljeni ali ne) eni izmed najpomembnejših delov optimizacije… KAr nekaj sem jih že kupil in nikoli nisem imel težav z googlom zaradi tega.